Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
audito
audites
audita
auditem
auditeu
auditen
Imperfet
auditava
auditaves
auditava
auditÓvem
auditÓveu
auditaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
auditat
auditat
auditat
auditat
auditat
auditat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
auditat
auditat
auditat
auditat
auditat
auditat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
auditÝ
auditares
auditÓ
auditÓrem
auditÓreu
auditaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
auditat
auditat
auditat
auditat
auditat
auditat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
auditar
auditar
auditar
auditar
auditar
auditar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
auditat
auditat
auditat
auditat
auditat
auditat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
auditarÚ
auditarÓs
auditarÓ
auditarem
auditareu
auditaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
auditat
auditat
auditat
auditat
auditat
auditat
Condicional
auditaria
auditaries
auditaria
auditarÝem
auditarÝeu
auditarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
auditat
auditat
auditat
auditat
auditat
auditat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
auditi
auditis
auditi
auditem
auditeu
auditin
Imperfet
auditÚs
auditessis
auditÚs
auditÚssim
auditÚssiu
auditessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
auditat
auditat
auditat
auditat
auditat
auditat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
auditat
auditat
auditat
auditat
auditat
auditat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
audita

auditi
auditem
auditeu
auditin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
auditant
Participi
auditat
auditada
auditats
auditades