Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
atrašo
atraces
atraša
atracem
atraceu
atracen
Imperfet
atrašava
atrašaves
atrašava
atrašÓvem
atrašÓveu
atrašaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
atrašat
atrašat
atrašat
atrašat
atrašat
atrašat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
atrašat
atrašat
atrašat
atrašat
atrašat
atrašat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
atracÝ
atrašares
atrašÓ
atrašÓrem
atrašÓreu
atrašaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
atrašat
atrašat
atrašat
atrašat
atrašat
atrašat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
atrašar
atrašar
atrašar
atrašar
atrašar
atrašar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
atrašat
atrašat
atrašat
atrašat
atrašat
atrašat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
atrašarÚ
atrašarÓs
atrašarÓ
atrašarem
atrašareu
atrašaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
atrašat
atrašat
atrašat
atrašat
atrašat
atrašat
Condicional
atrašaria
atrašaries
atrašaria
atrašarÝem
atrašarÝeu
atrašarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
atrašat
atrašat
atrašat
atrašat
atrašat
atrašat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
atraci
atracis
atraci
atracem
atraceu
atracin
Imperfet
atracÚs
atracessis
atracÚs
atracÚssim
atracÚssiu
atracessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
atrašat
atrašat
atrašat
atrašat
atrašat
atrašat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
atrašat
atrašat
atrašat
atrašat
atrašat
atrašat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
atraša

atraci
atracem
atraceu
atracin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
atrašant
Participi
atrašat
atrašada
atrašats
atrašades