Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
assetjo
assetges
assetja
assetgem
assetgeu
assetgen
Imperfet
assetjava
assetjaves
assetjava
assetjŕvem
assetjŕveu
assetjaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
assetjat
assetjat
assetjat
assetjat
assetjat
assetjat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
assetjat
assetjat
assetjat
assetjat
assetjat
assetjat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
assetgí
assetjares
assetjŕ
assetjŕrem
assetjŕreu
assetjaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
assetjat
assetjat
assetjat
assetjat
assetjat
assetjat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
assetjat
assetjat
assetjat
assetjat
assetjat
assetjat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
assetjat
assetjat
assetjat
assetjat
assetjat
assetjat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
assetjaré
assetjarŕs
assetjarŕ
assetjarem
assetjareu
assetjaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
assetjat
assetjat
assetjat
assetjat
assetjat
assetjat
Condicional
assetjaria
assetjaries
assetjaria
assetjaríem
assetjaríeu
assetjarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
assetjat
assetjat
assetjat
assetjat
assetjat
assetjat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
assetgi
assetgis
assetgi
assetgem
assetgeu
assetgin
Imperfet
assetgés
assetgessis
assetgés
assetgéssim
assetgéssiu
assetgessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
assetjat
assetjat
assetjat
assetjat
assetjat
assetjat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
assetjat
assetjat
assetjat
assetjat
assetjat
assetjat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
assetja

assetgi
assetgem
assetgeu
assetgin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
assetjant
Participi
assetjat
assetjada
assetjats
assetjades