Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
arterialitzo
arterialitzes
arterialitza
arterialitzem
arterialitzeu
arterialitzen
Imperfet
arterialitzava
arterialitzaves
arterialitzava
arterialitzŕvem
arterialitzŕveu
arterialitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
arterialitzí
arterialitzares
arterialitzŕ
arterialitzŕrem
arterialitzŕreu
arterialitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
arterialitzaré
arterialitzarŕs
arterialitzarŕ
arterialitzarem
arterialitzareu
arterialitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
Condicional
arterialitzaria
arterialitzaries
arterialitzaria
arterialitzaríem
arterialitzaríeu
arterialitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
arterialitzi
arterialitzis
arterialitzi
arterialitzem
arterialitzeu
arterialitzin
Imperfet
arterialitzés
arterialitzessis
arterialitzés
arterialitzéssim
arterialitzéssiu
arterialitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat
arterialitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
arterialitza

arterialitzi
arterialitzem
arterialitzeu
arterialitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
arterialitzant
Participi
arterialitzat
arterialitzada
arterialitzats
arterialitzades