Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
arronso
arronses
arronsa
arronsem
arronseu
arronsen
Imperfet
arronsava
arronsaves
arronsava
arronsàvem
arronsàveu
arronsaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
arronsat
arronsat
arronsat
arronsat
arronsat
arronsat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
arronsat
arronsat
arronsat
arronsat
arronsat
arronsat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
arronsí
arronsares
arronsà
arronsàrem
arronsàreu
arronsaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
arronsat
arronsat
arronsat
arronsat
arronsat
arronsat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
arronsat
arronsat
arronsat
arronsat
arronsat
arronsat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
arronsat
arronsat
arronsat
arronsat
arronsat
arronsat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
arronsaré
arronsaràs
arronsarà
arronsarem
arronsareu
arronsaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
arronsat
arronsat
arronsat
arronsat
arronsat
arronsat
Condicional
arronsaria
arronsaries
arronsaria
arronsaríem
arronsaríeu
arronsarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
arronsat
arronsat
arronsat
arronsat
arronsat
arronsat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
arronsi
arronsis
arronsi
arronsem
arronseu
arronsin
Imperfet
arronsés
arronsessis
arronsés
arronséssim
arronséssiu
arronsessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
arronsat
arronsat
arronsat
arronsat
arronsat
arronsat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
arronsat
arronsat
arronsat
arronsat
arronsat
arronsat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
arronsa

arronsi
arronsem
arronseu
arronsin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
arronsant
Participi
arronsat
arronsada
arronsats
arronsades