Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
arrogo
arrogues
arroga
arroguem
arrogueu
arroguen
Imperfet
arrogava
arrogaves
arrogava
arrogàvem
arrogàveu
arrogaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
arrogat
arrogat
arrogat
arrogat
arrogat
arrogat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
arrogat
arrogat
arrogat
arrogat
arrogat
arrogat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
arroguí
arrogares
arrogà
arrogàrem
arrogàreu
arrogaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
arrogat
arrogat
arrogat
arrogat
arrogat
arrogat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
arrogat
arrogat
arrogat
arrogat
arrogat
arrogat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
arrogat
arrogat
arrogat
arrogat
arrogat
arrogat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
arrogaré
arrogaràs
arrogarà
arrogarem
arrogareu
arrogaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
arrogat
arrogat
arrogat
arrogat
arrogat
arrogat
Condicional
arrogaria
arrogaries
arrogaria
arrogaríem
arrogaríeu
arrogarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
arrogat
arrogat
arrogat
arrogat
arrogat
arrogat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
arrogui
arroguis
arrogui
arroguem
arrogueu
arroguin
Imperfet
arrogués
arroguessis
arrogués
arroguéssim
arroguéssiu
arroguessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
arrogat
arrogat
arrogat
arrogat
arrogat
arrogat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
arrogat
arrogat
arrogat
arrogat
arrogat
arrogat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
arroga

arrogui
arroguem
arrogueu
arroguin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
arrogant
Participi
arrogat
arrogada
arrogats
arrogades