Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
arraso
arrases
arrasa
arrasem
arraseu
arrasen
Imperfet
arrasava
arrasaves
arrasava
arrasàvem
arrasàveu
arrasaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
arrasat
arrasat
arrasat
arrasat
arrasat
arrasat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
arrasat
arrasat
arrasat
arrasat
arrasat
arrasat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
arrasí
arrasares
arrasà
arrasàrem
arrasàreu
arrasaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
arrasat
arrasat
arrasat
arrasat
arrasat
arrasat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
arrasat
arrasat
arrasat
arrasat
arrasat
arrasat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
arrasat
arrasat
arrasat
arrasat
arrasat
arrasat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
arrasaré
arrasaràs
arrasarà
arrasarem
arrasareu
arrasaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
arrasat
arrasat
arrasat
arrasat
arrasat
arrasat
Condicional
arrasaria
arrasaries
arrasaria
arrasaríem
arrasaríeu
arrasarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
arrasat
arrasat
arrasat
arrasat
arrasat
arrasat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
arrasi
arrasis
arrasi
arrasem
arraseu
arrasin
Imperfet
arrasés
arrasessis
arrasés
arraséssim
arraséssiu
arrasessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
arrasat
arrasat
arrasat
arrasat
arrasat
arrasat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
arrasat
arrasat
arrasat
arrasat
arrasat
arrasat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
arrasa

arrasi
arrasem
arraseu
arrasin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
arrasant
Participi
arrasat
arrasada
arrasats
arrasades