Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
arpejo
arpeges
arpeja
arpegem
arpegeu
arpegen
Imperfet
arpejava
arpejaves
arpejava
arpejàvem
arpejàveu
arpejaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
arpejat
arpejat
arpejat
arpejat
arpejat
arpejat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
arpejat
arpejat
arpejat
arpejat
arpejat
arpejat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
arpegí
arpejares
arpejà
arpejàrem
arpejàreu
arpejaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
arpejat
arpejat
arpejat
arpejat
arpejat
arpejat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
arpejat
arpejat
arpejat
arpejat
arpejat
arpejat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
arpejat
arpejat
arpejat
arpejat
arpejat
arpejat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
arpejaré
arpejaràs
arpejarà
arpejarem
arpejareu
arpejaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
arpejat
arpejat
arpejat
arpejat
arpejat
arpejat
Condicional
arpejaria
arpejaries
arpejaria
arpejaríem
arpejaríeu
arpejarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
arpejat
arpejat
arpejat
arpejat
arpejat
arpejat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
arpegi
arpegis
arpegi
arpegem
arpegeu
arpegin
Imperfet
arpegés
arpegessis
arpegés
arpegéssim
arpegéssiu
arpegessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
arpejat
arpejat
arpejat
arpejat
arpejat
arpejat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
arpejat
arpejat
arpejat
arpejat
arpejat
arpejat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
arpeja

arpegi
arpegem
arpegeu
arpegin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
arpejant
Participi
arpejat
arpejada
arpejats
arpejades