Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
aromatitzo
aromatitzes
aromatitza
aromatitzem
aromatitzeu
aromatitzen
Imperfet
aromatitzava
aromatitzaves
aromatitzava
aromatitzŕvem
aromatitzŕveu
aromatitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
aromatitzí
aromatitzares
aromatitzŕ
aromatitzŕrem
aromatitzŕreu
aromatitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
aromatitzaré
aromatitzarŕs
aromatitzarŕ
aromatitzarem
aromatitzareu
aromatitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
Condicional
aromatitzaria
aromatitzaries
aromatitzaria
aromatitzaríem
aromatitzaríeu
aromatitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
aromatitzi
aromatitzis
aromatitzi
aromatitzem
aromatitzeu
aromatitzin
Imperfet
aromatitzés
aromatitzessis
aromatitzés
aromatitzéssim
aromatitzéssiu
aromatitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat
aromatitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
aromatitza

aromatitzi
aromatitzem
aromatitzeu
aromatitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
aromatitzant
Participi
aromatitzat
aromatitzada
aromatitzats
aromatitzades