Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
argüeixo
argüeixes
argüeix
argüim
argüiu
argüeixen
Imperfet
argüia
argüies
argüia
argüíem
argüíeu
argüien
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
argüit
argüit
argüit
argüit
argüit
argüit
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
argüit
argüit
argüit
argüit
argüit
argüit
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
argüí
argüires
argüí
argüírem
argüíreu
argüiren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
argüit
argüit
argüit
argüit
argüit
argüit
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
argüit
argüit
argüit
argüit
argüit
argüit
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
argüit
argüit
argüit
argüit
argüit
argüit
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
argüiré
argüiràs
argüirà
argüirem
argüireu
argüiran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
argüit
argüit
argüit
argüit
argüit
argüit
Condicional
argüiria
argüiries
argüiria
argüiríem
argüiríeu
argüirien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
argüit
argüit
argüit
argüit
argüit
argüit

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
argüeixi
argüeixis
argüeixi
argüim
argüiu
argüeixin
Imperfet
argüís
argüissis
argüís
argüíssim
argüíssiu
argüissin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
argüit
argüit
argüit
argüit
argüit
argüit
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
argüit
argüit
argüit
argüit
argüit
argüit

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
argüeix

argüeixi
argüim
argüiu
argüeixin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
argüint
Participi
argüit
argüida
argüits
argüides