Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
arbitro
arbitres
arbitra
arbitrem
arbitreu
arbitren
Imperfet
arbitrava
arbitraves
arbitrava
arbitràvem
arbitràveu
arbitraven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
arbitrat
arbitrat
arbitrat
arbitrat
arbitrat
arbitrat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
arbitrat
arbitrat
arbitrat
arbitrat
arbitrat
arbitrat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
arbitrí
arbitrares
arbitrà
arbitràrem
arbitràreu
arbitraren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
arbitrat
arbitrat
arbitrat
arbitrat
arbitrat
arbitrat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
arbitrat
arbitrat
arbitrat
arbitrat
arbitrat
arbitrat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
arbitrat
arbitrat
arbitrat
arbitrat
arbitrat
arbitrat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
arbitraré
arbitraràs
arbitrarà
arbitrarem
arbitrareu
arbitraran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
arbitrat
arbitrat
arbitrat
arbitrat
arbitrat
arbitrat
Condicional
arbitraria
arbitraries
arbitraria
arbitraríem
arbitraríeu
arbitrarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
arbitrat
arbitrat
arbitrat
arbitrat
arbitrat
arbitrat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
arbitri
arbitris
arbitri
arbitrem
arbitreu
arbitrin
Imperfet
arbitrés
arbitressis
arbitrés
arbitréssim
arbitréssiu
arbitressin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
arbitrat
arbitrat
arbitrat
arbitrat
arbitrat
arbitrat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
arbitrat
arbitrat
arbitrat
arbitrat
arbitrat
arbitrat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
arbitra

arbitri
arbitrem
arbitreu
arbitrin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
arbitrant
Participi
arbitrat
arbitrada
arbitrats
arbitrades