Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
aporugo
aporugues
aporuga
aporuguem
aporugueu
aporuguen
Imperfet
aporugava
aporugaves
aporugava
aporugàvem
aporugàveu
aporugaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
aporugat
aporugat
aporugat
aporugat
aporugat
aporugat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
aporugat
aporugat
aporugat
aporugat
aporugat
aporugat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
aporuguí
aporugares
aporugà
aporugàrem
aporugàreu
aporugaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
aporugat
aporugat
aporugat
aporugat
aporugat
aporugat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
aporugat
aporugat
aporugat
aporugat
aporugat
aporugat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
aporugat
aporugat
aporugat
aporugat
aporugat
aporugat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
aporugaré
aporugaràs
aporugarà
aporugarem
aporugareu
aporugaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
aporugat
aporugat
aporugat
aporugat
aporugat
aporugat
Condicional
aporugaria
aporugaries
aporugaria
aporugaríem
aporugaríeu
aporugarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
aporugat
aporugat
aporugat
aporugat
aporugat
aporugat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
aporugui
aporuguis
aporugui
aporuguem
aporugueu
aporuguin
Imperfet
aporugués
aporuguessis
aporugués
aporuguéssim
aporuguéssiu
aporuguessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
aporugat
aporugat
aporugat
aporugat
aporugat
aporugat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
aporugat
aporugat
aporugat
aporugat
aporugat
aporugat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
aporuga

aporugui
aporuguem
aporugueu
aporuguin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
aporugant
Participi
aporugat
aporugada
aporugats
aporugades