Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
aporto
aportes
aporta
aportem
aporteu
aporten
Imperfet
aportava
aportaves
aportava
aportàvem
aportàveu
aportaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
aportat
aportat
aportat
aportat
aportat
aportat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
aportat
aportat
aportat
aportat
aportat
aportat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
aportí
aportares
aportà
aportàrem
aportàreu
aportaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
aportat
aportat
aportat
aportat
aportat
aportat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
aportat
aportat
aportat
aportat
aportat
aportat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
aportat
aportat
aportat
aportat
aportat
aportat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
aportaré
aportaràs
aportarà
aportarem
aportareu
aportaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
aportat
aportat
aportat
aportat
aportat
aportat
Condicional
aportaria
aportaries
aportaria
aportaríem
aportaríeu
aportarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
aportat
aportat
aportat
aportat
aportat
aportat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
aporti
aportis
aporti
aportem
aporteu
aportin
Imperfet
aportés
aportessis
aportés
aportéssim
aportéssiu
aportessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
aportat
aportat
aportat
aportat
aportat
aportat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
aportat
aportat
aportat
aportat
aportat
aportat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
aporta

aporti
aportem
aporteu
aportin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
aportant
Participi
aportat
aportada
aportats
aportades