Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
aparco
aparques
aparca
aparquem
aparqueu
aparquen
Imperfet
aparcava
aparcaves
aparcava
aparcàvem
aparcàveu
aparcaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
aparcat
aparcat
aparcat
aparcat
aparcat
aparcat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
aparcat
aparcat
aparcat
aparcat
aparcat
aparcat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
aparquí
aparcares
aparcà
aparcàrem
aparcàreu
aparcaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
aparcat
aparcat
aparcat
aparcat
aparcat
aparcat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
aparcat
aparcat
aparcat
aparcat
aparcat
aparcat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
aparcat
aparcat
aparcat
aparcat
aparcat
aparcat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
aparcaré
aparcaràs
aparcarà
aparcarem
aparcareu
aparcaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
aparcat
aparcat
aparcat
aparcat
aparcat
aparcat
Condicional
aparcaria
aparcaries
aparcaria
aparcaríem
aparcaríeu
aparcarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
aparcat
aparcat
aparcat
aparcat
aparcat
aparcat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
aparqui
aparquis
aparqui
aparquem
aparqueu
aparquin
Imperfet
aparqués
aparquessis
aparqués
aparquéssim
aparquéssiu
aparquessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
aparcat
aparcat
aparcat
aparcat
aparcat
aparcat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
aparcat
aparcat
aparcat
aparcat
aparcat
aparcat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
aparca

aparqui
aparquem
aparqueu
aparquin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
aparcant
Participi
aparcat
aparcada
aparcats
aparcades