Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
anulˇlo
anulˇles
anulˇla
anulˇlem
anulˇleu
anulˇlen
Imperfet
anulˇlava
anulˇlaves
anulˇlava
anulˇlŕvem
anulˇlŕveu
anulˇlaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
anulˇlí
anulˇlares
anulˇlŕ
anulˇlŕrem
anulˇlŕreu
anulˇlaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
anulˇlaré
anulˇlarŕs
anulˇlarŕ
anulˇlarem
anulˇlareu
anulˇlaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
Condicional
anulˇlaria
anulˇlaries
anulˇlaria
anulˇlaríem
anulˇlaríeu
anulˇlarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
anulˇli
anulˇlis
anulˇli
anulˇlem
anulˇleu
anulˇlin
Imperfet
anulˇlés
anulˇlessis
anulˇlés
anulˇléssim
anulˇléssiu
anulˇlessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat
anulˇlat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
anulˇla

anulˇli
anulˇlem
anulˇleu
anulˇlin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
anulˇlant
Participi
anulˇlat
anulˇlada
anulˇlats
anulˇlades