Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
animalitzo
animalitzes
animalitza
animalitzem
animalitzeu
animalitzen
Imperfet
animalitzava
animalitzaves
animalitzava
animalitzŕvem
animalitzŕveu
animalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
animalitzat
animalitzat
animalitzat
animalitzat
animalitzat
animalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
animalitzat
animalitzat
animalitzat
animalitzat
animalitzat
animalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
animalitzí
animalitzares
animalitzŕ
animalitzŕrem
animalitzŕreu
animalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
animalitzat
animalitzat
animalitzat
animalitzat
animalitzat
animalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
animalitzat
animalitzat
animalitzat
animalitzat
animalitzat
animalitzat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
animalitzat
animalitzat
animalitzat
animalitzat
animalitzat
animalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
animalitzaré
animalitzarŕs
animalitzarŕ
animalitzarem
animalitzareu
animalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
animalitzat
animalitzat
animalitzat
animalitzat
animalitzat
animalitzat
Condicional
animalitzaria
animalitzaries
animalitzaria
animalitzaríem
animalitzaríeu
animalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
animalitzat
animalitzat
animalitzat
animalitzat
animalitzat
animalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
animalitzi
animalitzis
animalitzi
animalitzem
animalitzeu
animalitzin
Imperfet
animalitzés
animalitzessis
animalitzés
animalitzéssim
animalitzéssiu
animalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
animalitzat
animalitzat
animalitzat
animalitzat
animalitzat
animalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
animalitzat
animalitzat
animalitzat
animalitzat
animalitzat
animalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
animalitza

animalitzi
animalitzem
animalitzeu
animalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
animalitzant
Participi
animalitzat
animalitzada
animalitzats
animalitzades