Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
anglicitzo
anglicitzes
anglicitza
anglicitzem
anglicitzeu
anglicitzen
Imperfet
anglicitzava
anglicitzaves
anglicitzava
anglicitzŕvem
anglicitzŕveu
anglicitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
anglicitzí
anglicitzares
anglicitzŕ
anglicitzŕrem
anglicitzŕreu
anglicitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
anglicitzaré
anglicitzarŕs
anglicitzarŕ
anglicitzarem
anglicitzareu
anglicitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
Condicional
anglicitzaria
anglicitzaries
anglicitzaria
anglicitzaríem
anglicitzaríeu
anglicitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
anglicitzi
anglicitzis
anglicitzi
anglicitzem
anglicitzeu
anglicitzin
Imperfet
anglicitzés
anglicitzessis
anglicitzés
anglicitzéssim
anglicitzéssiu
anglicitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat
anglicitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
anglicitza

anglicitzi
anglicitzem
anglicitzeu
anglicitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
anglicitzant
Participi
anglicitzat
anglicitzada
anglicitzats
anglicitzades