Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
anatomitzo
anatomitzes
anatomitza
anatomitzem
anatomitzeu
anatomitzen
Imperfet
anatomitzava
anatomitzaves
anatomitzava
anatomitzŕvem
anatomitzŕveu
anatomitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
anatomitzí
anatomitzares
anatomitzŕ
anatomitzŕrem
anatomitzŕreu
anatomitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
anatomitzaré
anatomitzarŕs
anatomitzarŕ
anatomitzarem
anatomitzareu
anatomitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
Condicional
anatomitzaria
anatomitzaries
anatomitzaria
anatomitzaríem
anatomitzaríeu
anatomitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
anatomitzi
anatomitzis
anatomitzi
anatomitzem
anatomitzeu
anatomitzin
Imperfet
anatomitzés
anatomitzessis
anatomitzés
anatomitzéssim
anatomitzéssiu
anatomitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat
anatomitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
anatomitza

anatomitzi
anatomitzem
anatomitzeu
anatomitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
anatomitzant
Participi
anatomitzat
anatomitzada
anatomitzats
anatomitzades