Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
anastomitzo
anastomitzes
anastomitza
anastomitzem
anastomitzeu
anastomitzen
Imperfet
anastomitzava
anastomitzaves
anastomitzava
anastomitzŕvem
anastomitzŕveu
anastomitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
anastomitzí
anastomitzares
anastomitzŕ
anastomitzŕrem
anastomitzŕreu
anastomitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
anastomitzaré
anastomitzarŕs
anastomitzarŕ
anastomitzarem
anastomitzareu
anastomitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
Condicional
anastomitzaria
anastomitzaries
anastomitzaria
anastomitzaríem
anastomitzaríeu
anastomitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
anastomitzi
anastomitzis
anastomitzi
anastomitzem
anastomitzeu
anastomitzin
Imperfet
anastomitzés
anastomitzessis
anastomitzés
anastomitzéssim
anastomitzéssiu
anastomitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat
anastomitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
anastomitza

anastomitzi
anastomitzem
anastomitzeu
anastomitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
anastomitzant
Participi
anastomitzat
anastomitzada
anastomitzats
anastomitzades