Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
anarquitzo
anarquitzes
anarquitza
anarquitzem
anarquitzeu
anarquitzen
Imperfet
anarquitzava
anarquitzaves
anarquitzava
anarquitzàvem
anarquitzàveu
anarquitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
anarquitzí
anarquitzares
anarquitzà
anarquitzàrem
anarquitzàreu
anarquitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
anarquitzaré
anarquitzaràs
anarquitzarà
anarquitzarem
anarquitzareu
anarquitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
Condicional
anarquitzaria
anarquitzaries
anarquitzaria
anarquitzaríem
anarquitzaríeu
anarquitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
anarquitzi
anarquitzis
anarquitzi
anarquitzem
anarquitzeu
anarquitzin
Imperfet
anarquitzés
anarquitzessis
anarquitzés
anarquitzéssim
anarquitzéssiu
anarquitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat
anarquitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
anarquitza

anarquitzi
anarquitzem
anarquitzeu
anarquitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
anarquitzant
Participi
anarquitzat
anarquitzada
anarquitzats
anarquitzades