Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
anagramatitzo
anagramatitzes
anagramatitza
anagramatitzem
anagramatitzeu
anagramatitzen
Imperfet
anagramatitzava
anagramatitzaves
anagramatitzava
anagramatitzŕvem
anagramatitzŕveu
anagramatitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
anagramatitzí
anagramatitzares
anagramatitzŕ
anagramatitzŕrem
anagramatitzŕreu
anagramatitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
anagramatitzaré
anagramatitzarŕs
anagramatitzarŕ
anagramatitzarem
anagramatitzareu
anagramatitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
Condicional
anagramatitzaria
anagramatitzaries
anagramatitzaria
anagramatitzaríem
anagramatitzaríeu
anagramatitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
anagramatitzi
anagramatitzis
anagramatitzi
anagramatitzem
anagramatitzeu
anagramatitzin
Imperfet
anagramatitzés
anagramatitzessis
anagramatitzés
anagramatitzéssim
anagramatitzéssiu
anagramatitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat
anagramatitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
anagramatitza

anagramatitzi
anagramatitzem
anagramatitzeu
anagramatitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
anagramatitzant
Participi
anagramatitzat
anagramatitzada
anagramatitzats
anagramatitzades