Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
amonedo
amonedes
amoneda
amonedem
amonedeu
amoneden
Imperfet
amonedava
amonedaves
amonedava
amonedàvem
amonedàveu
amonedaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
amonedat
amonedat
amonedat
amonedat
amonedat
amonedat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
amonedat
amonedat
amonedat
amonedat
amonedat
amonedat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
amonedí
amonedares
amonedà
amonedàrem
amonedàreu
amonedaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
amonedat
amonedat
amonedat
amonedat
amonedat
amonedat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
amonedat
amonedat
amonedat
amonedat
amonedat
amonedat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
amonedat
amonedat
amonedat
amonedat
amonedat
amonedat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
amonedaré
amonedaràs
amonedarà
amonedarem
amonedareu
amonedaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
amonedat
amonedat
amonedat
amonedat
amonedat
amonedat
Condicional
amonedaria
amonedaries
amonedaria
amonedaríem
amonedaríeu
amonedarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
amonedat
amonedat
amonedat
amonedat
amonedat
amonedat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
amonedi
amonedis
amonedi
amonedem
amonedeu
amonedin
Imperfet
amonedés
amonedessis
amonedés
amonedéssim
amonedéssiu
amonedessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
amonedat
amonedat
amonedat
amonedat
amonedat
amonedat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
amonedat
amonedat
amonedat
amonedat
amonedat
amonedat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
amoneda

amonedi
amonedem
amonedeu
amonedin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
amonedant
Participi
amonedat
amonedada
amonedats
amonedades