Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
americanitzo
americanitzes
americanitza
americanitzem
americanitzeu
americanitzen
Imperfet
americanitzava
americanitzaves
americanitzava
americanitzŕvem
americanitzŕveu
americanitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
americanitzat
americanitzat
americanitzat
americanitzat
americanitzat
americanitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
americanitzat
americanitzat
americanitzat
americanitzat
americanitzat
americanitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
americanitzí
americanitzares
americanitzŕ
americanitzŕrem
americanitzŕreu
americanitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
americanitzat
americanitzat
americanitzat
americanitzat
americanitzat
americanitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
americanitzat
americanitzat
americanitzat
americanitzat
americanitzat
americanitzat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
americanitzat
americanitzat
americanitzat
americanitzat
americanitzat
americanitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
americanitzaré
americanitzarŕs
americanitzarŕ
americanitzarem
americanitzareu
americanitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
americanitzat
americanitzat
americanitzat
americanitzat
americanitzat
americanitzat
Condicional
americanitzaria
americanitzaries
americanitzaria
americanitzaríem
americanitzaríeu
americanitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
americanitzat
americanitzat
americanitzat
americanitzat
americanitzat
americanitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
americanitzi
americanitzis
americanitzi
americanitzem
americanitzeu
americanitzin
Imperfet
americanitzés
americanitzessis
americanitzés
americanitzéssim
americanitzéssiu
americanitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
americanitzat
americanitzat
americanitzat
americanitzat
americanitzat
americanitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
americanitzat
americanitzat
americanitzat
americanitzat
americanitzat
americanitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
americanitza

americanitzi
americanitzem
americanitzeu
americanitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
americanitzant
Participi
americanitzat
americanitzada
americanitzats
americanitzades