Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
algalio
algalies
algalia
algaliem
algalieu
algalien
Imperfet
algaliava
algaliaves
algaliava
algaliÓvem
algaliÓveu
algaliaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
algaliat
algaliat
algaliat
algaliat
algaliat
algaliat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
algaliat
algaliat
algaliat
algaliat
algaliat
algaliat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
algaliÝ
algaliares
algaliÓ
algaliÓrem
algaliÓreu
algaliaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
algaliat
algaliat
algaliat
algaliat
algaliat
algaliat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
algaliat
algaliat
algaliat
algaliat
algaliat
algaliat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
algaliat
algaliat
algaliat
algaliat
algaliat
algaliat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
algaliarÚ
algaliarÓs
algaliarÓ
algaliarem
algaliareu
algaliaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
algaliat
algaliat
algaliat
algaliat
algaliat
algaliat
Condicional
algaliaria
algaliaries
algaliaria
algaliarÝem
algaliarÝeu
algaliarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
algaliat
algaliat
algaliat
algaliat
algaliat
algaliat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
algali´
algali´s
algali´
algaliem
algalieu
algali´n
Imperfet
algaliÚs
algaliessis
algaliÚs
algaliÚssim
algaliÚssiu
algaliessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
algaliat
algaliat
algaliat
algaliat
algaliat
algaliat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
algaliat
algaliat
algaliat
algaliat
algaliat
algaliat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
algalia

algali´
algaliem
algalieu
algali´n
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
algaliant
Participi
algaliat
algaliada
algaliats
algaliades