Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
alcoholitzo
alcoholitzes
alcoholitza
alcoholitzem
alcoholitzeu
alcoholitzen
Imperfet
alcoholitzava
alcoholitzaves
alcoholitzava
alcoholitzŕvem
alcoholitzŕveu
alcoholitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
alcoholitzí
alcoholitzares
alcoholitzŕ
alcoholitzŕrem
alcoholitzŕreu
alcoholitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
alcoholitzaré
alcoholitzarŕs
alcoholitzarŕ
alcoholitzarem
alcoholitzareu
alcoholitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
Condicional
alcoholitzaria
alcoholitzaries
alcoholitzaria
alcoholitzaríem
alcoholitzaríeu
alcoholitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
alcoholitzi
alcoholitzis
alcoholitzi
alcoholitzem
alcoholitzeu
alcoholitzin
Imperfet
alcoholitzés
alcoholitzessis
alcoholitzés
alcoholitzéssim
alcoholitzéssiu
alcoholitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat
alcoholitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
alcoholitza

alcoholitzi
alcoholitzem
alcoholitzeu
alcoholitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
alcoholitzant
Participi
alcoholitzat
alcoholitzada
alcoholitzats
alcoholitzades