Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
alcalinitzo
alcalinitzes
alcalinitza
alcalinitzem
alcalinitzeu
alcalinitzen
Imperfet
alcalinitzava
alcalinitzaves
alcalinitzava
alcalinitzŕvem
alcalinitzŕveu
alcalinitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
alcalinitzí
alcalinitzares
alcalinitzŕ
alcalinitzŕrem
alcalinitzŕreu
alcalinitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
alcalinitzaré
alcalinitzarŕs
alcalinitzarŕ
alcalinitzarem
alcalinitzareu
alcalinitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
Condicional
alcalinitzaria
alcalinitzaries
alcalinitzaria
alcalinitzaríem
alcalinitzaríeu
alcalinitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
alcalinitzi
alcalinitzis
alcalinitzi
alcalinitzem
alcalinitzeu
alcalinitzin
Imperfet
alcalinitzés
alcalinitzessis
alcalinitzés
alcalinitzéssim
alcalinitzéssiu
alcalinitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat
alcalinitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
alcalinitza

alcalinitzi
alcalinitzem
alcalinitzeu
alcalinitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
alcalinitzant
Participi
alcalinitzat
alcalinitzada
alcalinitzats
alcalinitzades