Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
alˇlegoritzo
alˇlegoritzes
alˇlegoritza
alˇlegoritzem
alˇlegoritzeu
alˇlegoritzen
Imperfet
alˇlegoritzava
alˇlegoritzaves
alˇlegoritzava
alˇlegoritzŕvem
alˇlegoritzŕveu
alˇlegoritzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
alˇlegoritzí
alˇlegoritzares
alˇlegoritzŕ
alˇlegoritzŕrem
alˇlegoritzŕreu
alˇlegoritzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
alˇlegoritzaré
alˇlegoritzarŕs
alˇlegoritzarŕ
alˇlegoritzarem
alˇlegoritzareu
alˇlegoritzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
Condicional
alˇlegoritzaria
alˇlegoritzaries
alˇlegoritzaria
alˇlegoritzaríem
alˇlegoritzaríeu
alˇlegoritzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
alˇlegoritzi
alˇlegoritzis
alˇlegoritzi
alˇlegoritzem
alˇlegoritzeu
alˇlegoritzin
Imperfet
alˇlegoritzés
alˇlegoritzessis
alˇlegoritzés
alˇlegoritzéssim
alˇlegoritzéssiu
alˇlegoritzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat
alˇlegoritzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
alˇlegoritza

alˇlegoritzi
alˇlegoritzem
alˇlegoritzeu
alˇlegoritzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
alˇlegoritzant
Participi
alˇlegoritzat
alˇlegoritzada
alˇlegoritzats
alˇlegoritzades