Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
aiguabarrejo
aiguabarreges
aiguabarreja
aiguabarregem
aiguabarregeu
aiguabarregen
Imperfet
aiguabarrejava
aiguabarrejaves
aiguabarrejava
aiguabarrejàvem
aiguabarrejàveu
aiguabarrejaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
aiguabarregí
aiguabarrejares
aiguabarrejà
aiguabarrejàrem
aiguabarrejàreu
aiguabarrejaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
aiguabarrejaré
aiguabarrejaràs
aiguabarrejarà
aiguabarrejarem
aiguabarrejareu
aiguabarrejaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
Condicional
aiguabarrejaria
aiguabarrejaries
aiguabarrejaria
aiguabarrejaríem
aiguabarrejaríeu
aiguabarrejarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
aiguabarregi
aiguabarregis
aiguabarregi
aiguabarregem
aiguabarregeu
aiguabarregin
Imperfet
aiguabarregés
aiguabarregessis
aiguabarregés
aiguabarregéssim
aiguabarregéssiu
aiguabarregessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat
aiguabarrejat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
aiguabarreja

aiguabarregi
aiguabarregem
aiguabarregeu
aiguabarregin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
aiguabarrejant
Participi
aiguabarrejat
aiguabarrejada
aiguabarrejats
aiguabarrejades