Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
aguisso
aguisses
aguissa
aguissem
aguisseu
aguissen
Imperfet
aguissava
aguissaves
aguissava
aguissàvem
aguissàveu
aguissaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
aguissat
aguissat
aguissat
aguissat
aguissat
aguissat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
aguissat
aguissat
aguissat
aguissat
aguissat
aguissat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
aguissí
aguissares
aguissà
aguissàrem
aguissàreu
aguissaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
aguissat
aguissat
aguissat
aguissat
aguissat
aguissat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
aguissat
aguissat
aguissat
aguissat
aguissat
aguissat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
aguissat
aguissat
aguissat
aguissat
aguissat
aguissat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
aguissaré
aguissaràs
aguissarà
aguissarem
aguissareu
aguissaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
aguissat
aguissat
aguissat
aguissat
aguissat
aguissat
Condicional
aguissaria
aguissaries
aguissaria
aguissaríem
aguissaríeu
aguissarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
aguissat
aguissat
aguissat
aguissat
aguissat
aguissat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
aguissi
aguissis
aguissi
aguissem
aguisseu
aguissin
Imperfet
aguissés
aguissessis
aguissés
aguisséssim
aguisséssiu
aguissessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
aguissat
aguissat
aguissat
aguissat
aguissat
aguissat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
aguissat
aguissat
aguissat
aguissat
aguissat
aguissat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
aguissa

aguissi
aguissem
aguisseu
aguissin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
aguissant
Participi
aguissat
aguissada
aguissats
aguissades