Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
agrunso
agrunses
agrunsa
agrunsem
agrunseu
agrunsen
Imperfet
agrunsava
agrunsaves
agrunsava
agrunsàvem
agrunsàveu
agrunsaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
agrunsat
agrunsat
agrunsat
agrunsat
agrunsat
agrunsat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
agrunsat
agrunsat
agrunsat
agrunsat
agrunsat
agrunsat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
agrunsí
agrunsares
agrunsà
agrunsàrem
agrunsàreu
agrunsaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
agrunsat
agrunsat
agrunsat
agrunsat
agrunsat
agrunsat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
agrunsat
agrunsat
agrunsat
agrunsat
agrunsat
agrunsat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
agrunsat
agrunsat
agrunsat
agrunsat
agrunsat
agrunsat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
agrunsaré
agrunsaràs
agrunsarà
agrunsarem
agrunsareu
agrunsaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
agrunsat
agrunsat
agrunsat
agrunsat
agrunsat
agrunsat
Condicional
agrunsaria
agrunsaries
agrunsaria
agrunsaríem
agrunsaríeu
agrunsarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
agrunsat
agrunsat
agrunsat
agrunsat
agrunsat
agrunsat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
agrunsi
agrunsis
agrunsi
agrunsem
agrunseu
agrunsin
Imperfet
agrunsés
agrunsessis
agrunsés
agrunséssim
agrunséssiu
agrunsessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
agrunsat
agrunsat
agrunsat
agrunsat
agrunsat
agrunsat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
agrunsat
agrunsat
agrunsat
agrunsat
agrunsat
agrunsat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
agrunsa

agrunsi
agrunsem
agrunseu
agrunsin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
agrunsant
Participi
agrunsat
agrunsada
agrunsats
agrunsades