Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
agracio
agracies
agracia
agraciem
agracieu
agracien
Imperfet
agraciava
agraciaves
agraciava
agraciÓvem
agraciÓveu
agraciaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
agraciat
agraciat
agraciat
agraciat
agraciat
agraciat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
agraciat
agraciat
agraciat
agraciat
agraciat
agraciat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
agraciÝ
agraciares
agraciÓ
agraciÓrem
agraciÓreu
agraciaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
agraciat
agraciat
agraciat
agraciat
agraciat
agraciat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
agraciat
agraciat
agraciat
agraciat
agraciat
agraciat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
agraciat
agraciat
agraciat
agraciat
agraciat
agraciat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
agraciarÚ
agraciarÓs
agraciarÓ
agraciarem
agraciareu
agraciaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
agraciat
agraciat
agraciat
agraciat
agraciat
agraciat
Condicional
agraciaria
agraciaries
agraciaria
agraciarÝem
agraciarÝeu
agraciarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
agraciat
agraciat
agraciat
agraciat
agraciat
agraciat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
agraci´
agraci´s
agraci´
agraciem
agracieu
agraci´n
Imperfet
agraciÚs
agraciessis
agraciÚs
agraciÚssim
agraciÚssiu
agraciessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
agraciat
agraciat
agraciat
agraciat
agraciat
agraciat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
agraciat
agraciat
agraciat
agraciat
agraciat
agraciat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
agracia

agraci´
agraciem
agracieu
agraci´n
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
agraciant
Participi
agraciat
agraciada
agraciats
agraciades