Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
agomboio
agomboies
agomboia
agomboiem
agomboieu
agomboien
Imperfet
agomboiava
agomboiaves
agomboiava
agomboiàvem
agomboiàveu
agomboiaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
agomboiat
agomboiat
agomboiat
agomboiat
agomboiat
agomboiat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
agomboiat
agomboiat
agomboiat
agomboiat
agomboiat
agomboiat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
agomboí
agomboiares
agomboià
agomboiàrem
agomboiàreu
agomboiaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
agomboiat
agomboiat
agomboiat
agomboiat
agomboiat
agomboiat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
agomboiat
agomboiat
agomboiat
agomboiat
agomboiat
agomboiat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
agomboiat
agomboiat
agomboiat
agomboiat
agomboiat
agomboiat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
agomboiaré
agomboiaràs
agomboiarà
agomboiarem
agomboiareu
agomboiaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
agomboiat
agomboiat
agomboiat
agomboiat
agomboiat
agomboiat
Condicional
agomboiaria
agomboiaries
agomboiaria
agomboiaríem
agomboiaríeu
agomboiarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
agomboiat
agomboiat
agomboiat
agomboiat
agomboiat
agomboiat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
agomboï
agomboïs
agomboï
agomboiem
agomboieu
agomboïn
Imperfet
agomboiés
agomboiessis
agomboiés
agomboiéssim
agomboiéssiu
agomboiessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
agomboiat
agomboiat
agomboiat
agomboiat
agomboiat
agomboiat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
agomboiat
agomboiat
agomboiat
agomboiat
agomboiat
agomboiat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
agomboia

agomboï
agomboiem
agomboieu
agomboïn
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
agomboiant
Participi
agomboiat
agomboiada
agomboiats
agomboiades