Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
aglevo
agleves
agleva
aglevem
agleveu
agleven
Imperfet
aglevava
aglevaves
aglevava
aglevàvem
aglevàveu
aglevaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
aglevat
aglevat
aglevat
aglevat
aglevat
aglevat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
aglevat
aglevat
aglevat
aglevat
aglevat
aglevat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
agleví
aglevares
aglevà
aglevàrem
aglevàreu
aglevaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
aglevat
aglevat
aglevat
aglevat
aglevat
aglevat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
aglevat
aglevat
aglevat
aglevat
aglevat
aglevat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
aglevat
aglevat
aglevat
aglevat
aglevat
aglevat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
aglevaré
aglevaràs
aglevarà
aglevarem
aglevareu
aglevaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
aglevat
aglevat
aglevat
aglevat
aglevat
aglevat
Condicional
aglevaria
aglevaries
aglevaria
aglevaríem
aglevaríeu
aglevarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
aglevat
aglevat
aglevat
aglevat
aglevat
aglevat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
aglevi
aglevis
aglevi
aglevem
agleveu
aglevin
Imperfet
aglevés
aglevessis
aglevés
aglevéssim
aglevéssiu
aglevessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
aglevat
aglevat
aglevat
aglevat
aglevat
aglevat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
aglevat
aglevat
aglevat
aglevat
aglevat
aglevat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
agleva

aglevi
aglevem
agleveu
aglevin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
aglevant
Participi
aglevat
aglevada
aglevats
aglevades