Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
aglano
aglanes
aglana
aglanem
aglaneu
aglanen
Imperfet
aglanava
aglanaves
aglanava
aglanàvem
aglanàveu
aglanaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
aglanat
aglanat
aglanat
aglanat
aglanat
aglanat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
aglanat
aglanat
aglanat
aglanat
aglanat
aglanat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
aglaní
aglanares
aglanà
aglanàrem
aglanàreu
aglanaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
aglanat
aglanat
aglanat
aglanat
aglanat
aglanat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
aglanat
aglanat
aglanat
aglanat
aglanat
aglanat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
aglanat
aglanat
aglanat
aglanat
aglanat
aglanat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
aglanaré
aglanaràs
aglanarà
aglanarem
aglanareu
aglanaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
aglanat
aglanat
aglanat
aglanat
aglanat
aglanat
Condicional
aglanaria
aglanaries
aglanaria
aglanaríem
aglanaríeu
aglanarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
aglanat
aglanat
aglanat
aglanat
aglanat
aglanat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
aglani
aglanis
aglani
aglanem
aglaneu
aglanin
Imperfet
aglanés
aglanessis
aglanés
aglanéssim
aglanéssiu
aglanessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
aglanat
aglanat
aglanat
aglanat
aglanat
aglanat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
aglanat
aglanat
aglanat
aglanat
aglanat
aglanat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
aglana

aglani
aglanem
aglaneu
aglanin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
aglanant
Participi
aglanat
aglanada
aglanats
aglanades