Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
agarbuixo
agarbuixes
agarbuixa
agarbuixem
agarbuixeu
agarbuixen
Imperfet
agarbuixava
agarbuixaves
agarbuixava
agarbuixàvem
agarbuixàveu
agarbuixaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
agarbuixí
agarbuixares
agarbuixà
agarbuixàrem
agarbuixàreu
agarbuixaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
agarbuixaré
agarbuixaràs
agarbuixarà
agarbuixarem
agarbuixareu
agarbuixaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
Condicional
agarbuixaria
agarbuixaries
agarbuixaria
agarbuixaríem
agarbuixaríeu
agarbuixarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
agarbuixi
agarbuixis
agarbuixi
agarbuixem
agarbuixeu
agarbuixin
Imperfet
agarbuixés
agarbuixessis
agarbuixés
agarbuixéssim
agarbuixéssiu
agarbuixessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat
agarbuixat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
agarbuixa

agarbuixi
agarbuixem
agarbuixeu
agarbuixin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
agarbuixant
Participi
agarbuixat
agarbuixada
agarbuixats
agarbuixades