Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
agarbeixo
agarbeixes
agarbeix
agarbim
agarbiu
agarbeixen
Imperfet
agarbia
agarbies
agarbia
agarbíem
agarbíeu
agarbien
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
agarbit
agarbit
agarbit
agarbit
agarbit
agarbit
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
agarbit
agarbit
agarbit
agarbit
agarbit
agarbit
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
agarbí
agarbires
agarbí
agarbírem
agarbíreu
agarbiren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
agarbit
agarbit
agarbit
agarbit
agarbit
agarbit
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
agarbit
agarbit
agarbit
agarbit
agarbit
agarbit
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
agarbit
agarbit
agarbit
agarbit
agarbit
agarbit
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
agarbiré
agarbiràs
agarbirà
agarbirem
agarbireu
agarbiran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
agarbit
agarbit
agarbit
agarbit
agarbit
agarbit
Condicional
agarbiria
agarbiries
agarbiria
agarbiríem
agarbiríeu
agarbirien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
agarbit
agarbit
agarbit
agarbit
agarbit
agarbit

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
agarbeixi
agarbeixis
agarbeixi
agarbim
agarbiu
agarbeixin
Imperfet
agarbís
agarbissis
agarbís
agarbíssim
agarbíssiu
agarbissin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
agarbit
agarbit
agarbit
agarbit
agarbit
agarbit
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
agarbit
agarbit
agarbit
agarbit
agarbit
agarbit

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
agarbeix

agarbeixi
agarbim
agarbiu
agarbeixin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
agarbint
Participi
agarbit
agarbida
agarbits
agarbides