Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
agarbo
agarbes
agarba
agarbem
agarbeu
agarben
Imperfet
agarbava
agarbaves
agarbava
agarbàvem
agarbàveu
agarbaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
agarbat
agarbat
agarbat
agarbat
agarbat
agarbat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
agarbat
agarbat
agarbat
agarbat
agarbat
agarbat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
agarbí
agarbares
agarbà
agarbàrem
agarbàreu
agarbaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
agarbat
agarbat
agarbat
agarbat
agarbat
agarbat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
agarbat
agarbat
agarbat
agarbat
agarbat
agarbat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
agarbat
agarbat
agarbat
agarbat
agarbat
agarbat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
agarbaré
agarbaràs
agarbarà
agarbarem
agarbareu
agarbaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
agarbat
agarbat
agarbat
agarbat
agarbat
agarbat
Condicional
agarbaria
agarbaries
agarbaria
agarbaríem
agarbaríeu
agarbarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
agarbat
agarbat
agarbat
agarbat
agarbat
agarbat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
agarbi
agarbis
agarbi
agarbem
agarbeu
agarbin
Imperfet
agarbés
agarbessis
agarbés
agarbéssim
agarbéssiu
agarbessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
agarbat
agarbat
agarbat
agarbat
agarbat
agarbat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
agarbat
agarbat
agarbat
agarbat
agarbat
agarbat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
agarba

agarbi
agarbem
agarbeu
agarbin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
agarbant
Participi
agarbat
agarbada
agarbats
agarbades