Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
aflaqueixo
aflaqueixes
aflaqueix
aflaquim
aflaquiu
aflaqueixen
Imperfet
aflaquia
aflaquies
aflaquia
aflaquíem
aflaquíeu
aflaquien
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
aflaquit
aflaquit
aflaquit
aflaquit
aflaquit
aflaquit
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
aflaquit
aflaquit
aflaquit
aflaquit
aflaquit
aflaquit
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
aflaquí
aflaquires
aflaquí
aflaquírem
aflaquíreu
aflaquiren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
aflaquit
aflaquit
aflaquit
aflaquit
aflaquit
aflaquit
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
aflaquit
aflaquit
aflaquit
aflaquit
aflaquit
aflaquit
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
aflaquit
aflaquit
aflaquit
aflaquit
aflaquit
aflaquit
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
aflaquiré
aflaquiràs
aflaquirà
aflaquirem
aflaquireu
aflaquiran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
aflaquit
aflaquit
aflaquit
aflaquit
aflaquit
aflaquit
Condicional
aflaquiria
aflaquiries
aflaquiria
aflaquiríem
aflaquiríeu
aflaquirien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
aflaquit
aflaquit
aflaquit
aflaquit
aflaquit
aflaquit

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
aflaqueixi
aflaqueixis
aflaqueixi
aflaquim
aflaquiu
aflaqueixin
Imperfet
aflaquís
aflaquissis
aflaquís
aflaquíssim
aflaquíssiu
aflaquissin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
aflaquit
aflaquit
aflaquit
aflaquit
aflaquit
aflaquit
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
aflaquit
aflaquit
aflaquit
aflaquit
aflaquit
aflaquit

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
aflaqueix

aflaqueixi
aflaquim
aflaquiu
aflaqueixin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
aflaquint
Participi
aflaquit
aflaquida
aflaquits
aflaquides