Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
aflaco
aflaques
aflaca
aflaquem
aflaqueu
aflaquen
Imperfet
aflacava
aflacaves
aflacava
aflacàvem
aflacàveu
aflacaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
aflacat
aflacat
aflacat
aflacat
aflacat
aflacat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
aflacat
aflacat
aflacat
aflacat
aflacat
aflacat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
aflaquí
aflacares
aflacà
aflacàrem
aflacàreu
aflacaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
aflacat
aflacat
aflacat
aflacat
aflacat
aflacat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
aflacat
aflacat
aflacat
aflacat
aflacat
aflacat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
aflacat
aflacat
aflacat
aflacat
aflacat
aflacat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
aflacaré
aflacaràs
aflacarà
aflacarem
aflacareu
aflacaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
aflacat
aflacat
aflacat
aflacat
aflacat
aflacat
Condicional
aflacaria
aflacaries
aflacaria
aflacaríem
aflacaríeu
aflacarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
aflacat
aflacat
aflacat
aflacat
aflacat
aflacat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
aflaqui
aflaquis
aflaqui
aflaquem
aflaqueu
aflaquin
Imperfet
aflaqués
aflaquessis
aflaqués
aflaquéssim
aflaquéssiu
aflaquessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
aflacat
aflacat
aflacat
aflacat
aflacat
aflacat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
aflacat
aflacat
aflacat
aflacat
aflacat
aflacat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
aflaca

aflaqui
aflaquem
aflaqueu
aflaquin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
aflacant
Participi
aflacat
aflacada
aflacats
aflacades