Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
afalago
afalagues
afalaga
afalaguem
afalagueu
afalaguen
Imperfet
afalagava
afalagaves
afalagava
afalagàvem
afalagàveu
afalagaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
afalagat
afalagat
afalagat
afalagat
afalagat
afalagat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
afalagat
afalagat
afalagat
afalagat
afalagat
afalagat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
afalaguí
afalagares
afalagà
afalagàrem
afalagàreu
afalagaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
afalagat
afalagat
afalagat
afalagat
afalagat
afalagat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
afalagat
afalagat
afalagat
afalagat
afalagat
afalagat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
afalagat
afalagat
afalagat
afalagat
afalagat
afalagat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
afalagaré
afalagaràs
afalagarà
afalagarem
afalagareu
afalagaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
afalagat
afalagat
afalagat
afalagat
afalagat
afalagat
Condicional
afalagaria
afalagaries
afalagaria
afalagaríem
afalagaríeu
afalagarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
afalagat
afalagat
afalagat
afalagat
afalagat
afalagat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
afalagui
afalaguis
afalagui
afalaguem
afalagueu
afalaguin
Imperfet
afalagués
afalaguessis
afalagués
afalaguéssim
afalaguéssiu
afalaguessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
afalagat
afalagat
afalagat
afalagat
afalagat
afalagat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
afalagat
afalagat
afalagat
afalagat
afalagat
afalagat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
afalaga

afalagui
afalaguem
afalagueu
afalaguin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
afalagant
Participi
afalagat
afalagada
afalagats
afalagades