Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
adverbialitzo
adverbialitzes
adverbialitza
adverbialitzem
adverbialitzeu
adverbialitzen
Imperfet
adverbialitzava
adverbialitzaves
adverbialitzava
adverbialitzŕvem
adverbialitzŕveu
adverbialitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
adverbialitzí
adverbialitzares
adverbialitzŕ
adverbialitzŕrem
adverbialitzŕreu
adverbialitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
adverbialitzaré
adverbialitzarŕs
adverbialitzarŕ
adverbialitzarem
adverbialitzareu
adverbialitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
Condicional
adverbialitzaria
adverbialitzaries
adverbialitzaria
adverbialitzaríem
adverbialitzaríeu
adverbialitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
adverbialitzi
adverbialitzis
adverbialitzi
adverbialitzem
adverbialitzeu
adverbialitzin
Imperfet
adverbialitzés
adverbialitzessis
adverbialitzés
adverbialitzéssim
adverbialitzéssiu
adverbialitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat
adverbialitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
adverbialitza

adverbialitzi
adverbialitzem
adverbialitzeu
adverbialitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
adverbialitzant
Participi
adverbialitzat
adverbialitzada
adverbialitzats
adverbialitzades