Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
admeto
admets
admet
admetem
admeteu
admeten
Imperfet
admetia
admeties
admetia
admetíem
admetíeu
admetien
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
admès
admès
admès
admès
admès
admès
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
admès
admès
admès
admès
admès
admès
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
admetí
admeteres
admeté
admetérem
admetéreu
admeteren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
admès
admès
admès
admès
admès
admès
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
admès
admès
admès
admès
admès
admès
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
admès
admès
admès
admès
admès
admès
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
admetré
admetràs
admetrà
admetrem
admetreu
admetran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
admès
admès
admès
admès
admès
admès
Condicional
admetria
admetries
admetria
admetríem
admetríeu
admetrien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
admès
admès
admès
admès
admès
admès

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
admeti
admetis
admeti
admetem
admeteu
admetin
Imperfet
admetés
admetessis
admetés
admetéssim
admetéssiu
admetessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
admès
admès
admès
admès
admès
admès
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
admès
admès
admès
admès
admès
admès

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
admet

admeti
admetem
admeteu
admetin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
admetent
Participi
admès
admesa
admesos
admeses