Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
acumulo
acumules
acumula
acumulem
acumuleu
acumulen
Imperfet
acumulava
acumulaves
acumulava
acumulÓvem
acumulÓveu
acumulaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
acumulat
acumulat
acumulat
acumulat
acumulat
acumulat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
acumulat
acumulat
acumulat
acumulat
acumulat
acumulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
acumulÝ
acumulares
acumulÓ
acumulÓrem
acumulÓreu
acumularen
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
acumulat
acumulat
acumulat
acumulat
acumulat
acumulat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
acumulat
acumulat
acumulat
acumulat
acumulat
acumulat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
acumulat
acumulat
acumulat
acumulat
acumulat
acumulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
acumularÚ
acumularÓs
acumularÓ
acumularem
acumulareu
acumularan
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
acumulat
acumulat
acumulat
acumulat
acumulat
acumulat
Condicional
acumularia
acumularies
acumularia
acumularÝem
acumularÝeu
acumularien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
acumulat
acumulat
acumulat
acumulat
acumulat
acumulat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
acumuli
acumulis
acumuli
acumulem
acumuleu
acumulin
Imperfet
acumulÚs
acumulessis
acumulÚs
acumulÚssim
acumulÚssiu
acumulessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
acumulat
acumulat
acumulat
acumulat
acumulat
acumulat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
acumulat
acumulat
acumulat
acumulat
acumulat
acumulat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
acumula

acumuli
acumulem
acumuleu
acumulin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
acumulant
Participi
acumulat
acumulada
acumulats
acumulades