Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
acuindo
acuindes
acuinda
acuindem
acuindeu
acuinden
Imperfet
acuindava
acuindaves
acuindava
acuindàvem
acuindàveu
acuindaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
acuindat
acuindat
acuindat
acuindat
acuindat
acuindat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
acuindat
acuindat
acuindat
acuindat
acuindat
acuindat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
acuindí
acuindares
acuindà
acuindàrem
acuindàreu
acuindaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
acuindat
acuindat
acuindat
acuindat
acuindat
acuindat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
acuindat
acuindat
acuindat
acuindat
acuindat
acuindat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
acuindat
acuindat
acuindat
acuindat
acuindat
acuindat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
acuindaré
acuindaràs
acuindarà
acuindarem
acuindareu
acuindaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
acuindat
acuindat
acuindat
acuindat
acuindat
acuindat
Condicional
acuindaria
acuindaries
acuindaria
acuindaríem
acuindaríeu
acuindarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
acuindat
acuindat
acuindat
acuindat
acuindat
acuindat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
acuindi
acuindis
acuindi
acuindem
acuindeu
acuindin
Imperfet
acuindés
acuindessis
acuindés
acuindéssim
acuindéssiu
acuindessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
acuindat
acuindat
acuindat
acuindat
acuindat
acuindat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
acuindat
acuindat
acuindat
acuindat
acuindat
acuindat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
acuinda

acuindi
acuindem
acuindeu
acuindin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
acuindant
Participi
acuindat
acuindada
acuindats
acuindades