Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
acugulo
acugules
acugula
acugulem
acuguleu
acugulen
Imperfet
acugulava
acugulaves
acugulava
acugulÓvem
acugulÓveu
acugulaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
acugulat
acugulat
acugulat
acugulat
acugulat
acugulat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
acugulat
acugulat
acugulat
acugulat
acugulat
acugulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
acugulÝ
acugulares
acugulÓ
acugulÓrem
acugulÓreu
acugularen
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
acugulat
acugulat
acugulat
acugulat
acugulat
acugulat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
acugulat
acugulat
acugulat
acugulat
acugulat
acugulat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
acugulat
acugulat
acugulat
acugulat
acugulat
acugulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
acugularÚ
acugularÓs
acugularÓ
acugularem
acugulareu
acugularan
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
acugulat
acugulat
acugulat
acugulat
acugulat
acugulat
Condicional
acugularia
acugularies
acugularia
acugularÝem
acugularÝeu
acugularien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
acugulat
acugulat
acugulat
acugulat
acugulat
acugulat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
acuguli
acugulis
acuguli
acugulem
acuguleu
acugulin
Imperfet
acugulÚs
acugulessis
acugulÚs
acugulÚssim
acugulÚssiu
acugulessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
acugulat
acugulat
acugulat
acugulat
acugulat
acugulat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
acugulat
acugulat
acugulat
acugulat
acugulat
acugulat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
acugula

acuguli
acugulem
acuguleu
acugulin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
acugulant
Participi
acugulat
acugulada
acugulats
acugulades