Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
absolutitzo
absolutitzes
absolutitza
absolutitzem
absolutitzeu
absolutitzen
Imperfet
absolutitzava
absolutitzaves
absolutitzava
absolutitzŕvem
absolutitzŕveu
absolutitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
absolutitzí
absolutitzares
absolutitzŕ
absolutitzŕrem
absolutitzŕreu
absolutitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
absolutitzaré
absolutitzarŕs
absolutitzarŕ
absolutitzarem
absolutitzareu
absolutitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
Condicional
absolutitzaria
absolutitzaries
absolutitzaria
absolutitzaríem
absolutitzaríeu
absolutitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
absolutitzi
absolutitzis
absolutitzi
absolutitzem
absolutitzeu
absolutitzin
Imperfet
absolutitzés
absolutitzessis
absolutitzés
absolutitzéssim
absolutitzéssiu
absolutitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat
absolutitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
absolutitza

absolutitzi
absolutitzem
absolutitzeu
absolutitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
absolutitzant
Participi
absolutitzat
absolutitzada
absolutitzats
absolutitzades