Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
abraono
abraones
abraona
abraonem
abraoneu
abraonen
Imperfet
abraonava
abraonaves
abraonava
abraonàvem
abraonàveu
abraonaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
abraonat
abraonat
abraonat
abraonat
abraonat
abraonat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
abraonat
abraonat
abraonat
abraonat
abraonat
abraonat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
abraoní
abraonares
abraonà
abraonàrem
abraonàreu
abraonaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
abraonat
abraonat
abraonat
abraonat
abraonat
abraonat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
abraonat
abraonat
abraonat
abraonat
abraonat
abraonat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
abraonat
abraonat
abraonat
abraonat
abraonat
abraonat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
abraonaré
abraonaràs
abraonarà
abraonarem
abraonareu
abraonaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
abraonat
abraonat
abraonat
abraonat
abraonat
abraonat
Condicional
abraonaria
abraonaries
abraonaria
abraonaríem
abraonaríeu
abraonarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
abraonat
abraonat
abraonat
abraonat
abraonat
abraonat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
abraoni
abraonis
abraoni
abraonem
abraoneu
abraonin
Imperfet
abraonés
abraonessis
abraonés
abraonéssim
abraonéssiu
abraonessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
abraonat
abraonat
abraonat
abraonat
abraonat
abraonat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
abraonat
abraonat
abraonat
abraonat
abraonat
abraonat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
abraona

abraoni
abraonem
abraoneu
abraonin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
abraonant
Participi
abraonat
abraonada
abraonats
abraonades