Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
aborrallono
aborrallones
aborrallona
aborrallonem
aborralloneu
aborrallonen
Imperfet
aborrallonava
aborrallonaves
aborrallonava
aborrallonàvem
aborrallonàveu
aborrallonaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hube
hubiste
hubiste

hubo
hubimos
hubisteis
hubieron
aborralloní
aborrallonares
aborrallonà
aborrallonàrem
aborrallonàreu
aborrallonaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
aborrallonaré
aborrallonaràs
aborrallonarà
aborrallonarem
aborrallonareu
aborrallonaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
Condicional
aborrallonaria
aborrallonaries
aborrallonaria
aborrallonaríem
aborrallonaríeu
aborrallonarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
aborralloni
aborrallonis
aborralloni
aborrallonem
aborralloneu
aborrallonin
Imperfet
aborrallonés
aborrallonessis
aborrallonés
aborrallonéssim
aborrallonéssiu
aborrallonessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat
aborrallonat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
aborrallona

aborralloni
aborrallonem
aborralloneu
aborrallonin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
aborrallonant
Participi
aborrallonat
aborrallonada
aborrallonats
aborrallonades